سبد خرید خالی می باشد
  • ایمیل :

  • تلفن : 6-35493001-031

به گزارش گروه ترجمه سرویس علم و فناوری ایمنا آجر های لگو یکی از ابزارهای آموزشی خلاقانه برای کودکان به شمار می رود که می توانند آنها را به راحتی بر روی یکدیگر سوار کرده و سپس به آسانی از یکدیگر جدا کنند. این آجرها که ابزارهای مناسب برای ساخت پروژه های کوچک کودکان محسوب می شود، باعث شکل گیری ایده جدید ساخت "آجرهای هوشمند" شده است که شکل ظاهری آنها مانند آجر های لگو می باشد و مانند آنها بر روی هم سوار می شود. این در حالی است که شرکت سازنده آجرهای هوشمند مدعی است که با استفاده از آنها هزینه و مدت زمان ساخت بناها تا میزان ۸۰ درصد کاهش می یابد و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

علاوه بر این آجرهای هوشمند از بتن ساخته شده و برای ساخت پروژه های بزرگ، دفاتر، پل ها و ... به کار می رود. شرکت سازنده آجرهای هوشمند می گوید زمانی که یک شرکت آجرهای مزبور را سفارش دهد تمامی مواد سازنده آجرهای ابداعی برای آنها ارسال می شود. این آجرها به راحتی بر روی یکدیگر سوار می شود و دارای فضای باز داخلی است که امکان عایق کاری و دسترسی آسان عناصر زیر ساخت را فراهم می آورد. همچنین با استفاده از آجرهای هوشمند دسترسی به لوله های شکسته و کابل های درون ساختمان راحت تر می شود.
علاوه بر این ساختمان سازی با این آجرها سریع تر، ارزان تر، دقیق تر و محکم تر از روش های ساختمان سازی سنتی است. آجرهای هوشمند دنیای جدیدی از امکانات و فرصت ها را پیش روی ساختمان سازان قرار می دهد و امکان ساخت مقرون به صرفه خانه ها و برج های چند طبقه را فراهم می آورد. از دیگر مزایای آجرهای ابداعی می توان به کنترل دمای اتاق های ساختمان اشاره کرد.
گفتنی است؛ تنها نمونه های اولیه آجرهای هوشمند تولید شده است و شرکت سازنده برای تکمیل پروژه خود به بودجه ۳ میلیون دلاری نیاز دارد

متن کامل خبر در سایت مرجع  (با کلیک بر روی لینک متن خبر، سایت خبر در یک پنجره جدید باز خواهد شد)