سبد خرید خالی می باشد
  • ایمیل :

  • تلفن : 6-35493001-031

«حق مسکن»

مسکن

«حق مسکن» پانزدهمین بند از منشور حقوق شهروندی است که پس از دو بند «حق برخورداری از دادخواهی عادلانه» و «حق اقتصاد شفاف و رقابتی» آمده است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با یادآوری ضرورت مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوص در زمینه اجرای برنامه های بازآفرینی شهری در عرصه های مختلف به ویژه بافت های تاریخی، تسهیلات و مشوق های دولت برای .جلب مشارکت سرمایه گذاران در این حوزه را اعلام کرد

 57330407

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: بازار معاملات مسکن در دومین ماه پاییز تحت تاثیر دو فاکتور، چرخش کرد و مجددا در مسیر رشد به سمت فاز رونق قرار گرفت. آخرین داده‌های سامانه رهگیری معاملات مسکن از وضعیت بازار املاک تهران که مربوط به ماه آبان است نشان می‌دهد: حجم فروش آپارتمان در ماه میانی پاییز، بعد از ریزش در مهر، 22 درصد افزایش یافت بدون آنکه قیمت در این فاصله تغییر کند.

 

مسکن

به دلیل ماهیت نقش‌پذیری "دیرهنگام" بازدهی مسکن در بازارهای جهانی، تحلیل تاثیر انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا بر این بازار در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست؛ با این حال عملکرد مرد شماره یک کاخ سفید می‌تواند راندمان سرمایه در بخش املاک کشورهای جهان را مثبت یا منفی کند.

تشکیل صندوق تامین سرمایه مسکن در کلانشهرها

مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد: صندوق های تامین سرمایه مسکن در مرحله نخست در پنج کلانشهر تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز و نیز سواحل مکران تشکیل می شوند.

 

 

نور در معماری سنتی ایرانی


نور به عنوان عنصری مهم در معماری ساختمانهای کوچک و بزرگ همیشه یکی از عوامل تأثیرگذار بر معماری و عمران ساختمانها و حتی شهر داشته است. در معماری سنتی ایرانی، معماری معاصر, معماری مدرن و بسیاری از سبک های معماری که فراروی بشر قرار گرفته همواره عنصر نور به عنوان عامل اصلی در کنار ویژگی های دیگر بنا قرار گرفته و حتی در دوران رنسانس و پس از آن نیز در بناهای مهمی همچون کلیسای شارتر سبک گوتیک پیشرفته ی اروپا نیز نور به عنوان تنها عامل مهم توصیف کننده بنا معرفی گردیده است. معماری ایرانی نیز از نور به عنوان عنصری کاربردی در تمام دوره های خود بهره جسته و نور چه طبیعی و چه مصنوعی توسط عناصر کنترل کننده نور همچون رواق، تابش بند، سایه بان، ساباط، جامخانه، روزن، روشندان، شباک و ... مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند.

بخش مسکن چوب اقتصاد دولتی را می خورد

به گزارش گروه ترجمه سرویس علم و فناوری ایمنا آجر های لگو یکی از ابزارهای آموزشی خلاقانه برای کودکان به شمار می رود که می توانند آنها را به راحتی بر روی یکدیگر سوار کرده و سپس به آسانی از یکدیگر جدا کنند. این آجرها که ابزارهای مناسب برای ساخت پروژه های کوچک کودکان محسوب می شود، باعث شکل گیری ایده جدید ساخت "آجرهای هوشمند" شده است که شکل ظاهری آنها مانند آجر های لگو می باشد و مانند آنها بر روی هم سوار می شود. این در حالی است که شرکت سازنده آجرهای هوشمند مدعی است که با استفاده از آنها هزینه و مدت زمان ساخت بناها تا میزان ۸۰ درصد کاهش می یابد و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

‌تامین مسکن ارزان در محیطی امن، نیاز اصلی بشر در جوامع پیشرفته امروزی است، بنابراین توجه به تدوین و اجرای سیاست‌های کاهش فقر و محرومیت‌های اجتماعی جزء اولویت‌های اجرایی در بیشتر دولت‌های موفق جهان است.11 2

به گزارش ایرنا ، محمد شکرچی زاده روز چهارشنبه در نخستین همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان در یزد اظهار کرد: بخشی از مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساخت و ساز به ویژه در شهرهای کوچک و مناطق روستایی کشور ما کیفیت مطلوب ندارد.
وی با اشاره به لزوم توجه به مبانی توسعه پایدار در تولید مصالح تصریح کرد: یکی از مهمترین علل پایین کیفیت بخشی از مصالح ساختمانی کشور و نامناسب بودن کیفیت مواد اولیه مورد نیاز برای تولید مصالح ساختمانی به دلیل بررسی نشدن ذخیره معدنی قبل از تولید است.
رئیس مرکز تحقیقات ساختمان افزود: در دوره ای یکسری برنامه ریزی ها برای تولید برخی مصالح ساختمانی شده به گونه ای که 120تن تولید سیمان برای کشور پیش بینی شده که این موضوع توجیه ندارد با این حال برای رونق کارخانه های سیمان ، وزارت راه استفاده از این نوع محصول را در دستور کار برای زیرساخت ها و راهها قرار داده است.
شکرچی زاده ادامه داد: 30سال است که برای توسعه تکنولوژی های نو در تولید مصالح ساختمانی در کشور برنامه ریزی شده ولی متاسفانه این برنامه ها موفق نبوده و باید برنامه ریزی های جدیدی صورت گیرد.
رئیس مرکز تحقیقات مسکن کشور با بیان اینکه کیفیت برخی مصالح ساختمانی که دارای استاندارد اجباری هستند هم رضایت بخش نیست گفت: حل این مشکلات نیازمند برنامه ریزی برای استفاده از مصالح بومی بر اساس تولیدات و اقلیم هر منطقه است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: هزینه اجرای اندک و صرفه جویی مصرف سوخت، هزینه کم تولید، آشنایی افراد محلی با شیوه های ساخت، حفظ هویت بومی و حذف یا کاهش قابل ملاحظه هزینه های حمل از جمله مزایای مصالح بومی است که باید بیشتر مورد استفاده باشد.
شکرچی زاده همچنین با بیان اینکه در شرایط امروز تدوین اطلس مصالح ساختمانی در کشور ضروری است ، اضافه کرد: باید اطلسی در زمینه موقعیت و شرایط اقلیمی تولید مصالح ساختمانی تدوین شود که بتوانیم زمینه استفاده بیشتر از مصالح بومی را فراهم کنیم ضمن آنکه برنامه ریزی برای استفاده از فناوری های نوین در تولید و مصرف مصالح ساختمانی به منظور افزایش کیفیت ساخت و ساز صورت گیرد.
نخستین همایش مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان کشور از صبح امروز با حضور ترکان مشاور رئیس جمهوری و رئیس سازمان نظام مهندسی ، معاونان وزیر راه و شهرسازی ، استاندار یزد و روسای نظام مهندسی ساختمان استانها آغاز شده و دو روز ادامه دارد.
1968/

http://www.irna.ir/fa/News/82221493/