• شماره تماس: 6-35493001-031
  • شماره فکس: 35493300-031
  • پست الکترونیک:

اخبار صنعت ساختمان

جزئیات تسهیلات تشویقی دولت در بافت‌های فرسوده

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با یادآوری ضرورت مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوص در زمینه اجرای برنامه های بازآفرینی شهری در عرصه های مختلف به ویژه بافت های تاریخی، تسهیلات و مشوق های دولت برای جلب مشارکت سرمایه گذاران در این حوزه را اعلام کرد.57330407

مطالعه بیشتر

چرخش معاملات ملک با قیمت ثابت

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: بازار معاملات مسکن در دومین ماه پاییز تحت تاثیر دو فاکتور، چرخش کرد و مجددا در مسیر رشد به سمت فاز رونق قرار گرفت. آخرین داده‌های سامانه رهگیری معاملات مسکن از وضعیت بازار املاک تهران که مربوط به ماه آبان است نشان می‌دهد: حجم فروش آپارتمان در ماه میانی پاییز، بعد از ریزش در مهر، 22 درصد افزایش یافت بدون آنکه قیمت در این فاصله تغییر کند.

دو پیش‌نمایش بازار مسکن با حضور ترامپ

 

مسکن

به دلیل ماهیت نقش‌پذیری "دیرهنگام" بازدهی مسکن در بازارهای جهانی، تحلیل تاثیر انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا بر این بازار در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست؛ با این حال عملکرد مرد شماره یک کاخ سفید می‌تواند راندمان سرمایه در بخش املاک کشورهای جهان را مثبت یا منفی کند.

مطالعه بیشتر

نور در معماری سنتی ایرانی

 

نور در معماری سنتی ایرانی


نور به عنوان عنصری مهم در معماری ساختمانهای کوچک و بزرگ همیشه یکی از عوامل تأثیرگذار بر معماری و عمران ساختمانها و حتی شهر داشته است. در معماری سنتی ایرانی، معماری معاصر, معماری مدرن و بسیاری از سبک های معماری که فراروی بشر قرار گرفته همواره عنصر نور به عنوان عامل اصلی در کنار ویژگی های دیگر بنا قرار گرفته و حتی در دوران رنسانس و پس از آن نیز در بناهای مهمی همچون کلیسای شارتر سبک گوتیک پیشرفته ی اروپا نیز نور به عنوان تنها عامل مهم توصیف کننده بنا معرفی گردیده است. معماری ایرانی نیز از نور به عنوان عنصری کاربردی در تمام دوره های خود بهره جسته و نور چه طبیعی و چه مصنوعی توسط عناصر کنترل کننده نور همچون رواق، تابش بند، سایه بان، ساباط، جامخانه، روزن، روشندان، شباک و ... مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند.

مطالعه بیشتر

با آجرهای "اسباب بازی" خانه های واقعی بسازید

به گزارش گروه ترجمه سرویس علم و فناوری ایمنا آجر های لگو یکی از ابزارهای آموزشی خلاقانه برای کودکان به شمار می رود که می توانند آنها را به راحتی بر روی یکدیگر سوار کرده و سپس به آسانی از یکدیگر جدا کنند. این آجرها که ابزارهای مناسب برای ساخت پروژه های کوچک کودکان محسوب می شود، باعث شکل گیری ایده جدید ساخت "آجرهای هوشمند" شده است که شکل ظاهری آنها مانند آجر های لگو می باشد و مانند آنها بر روی هم سوار می شود. این در حالی است که شرکت سازنده آجرهای هوشمند مدعی است که با استفاده از آنها هزینه و مدت زمان ساخت بناها تا میزان ۸۰ درصد کاهش می یابد و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

مطالعه بیشتر

آدرس ما بروی نقشه

آمار بازدید

امروزامروز437
دیروزدیروز616
هفتههفته381
ماهماه6370
کل بازدیدکل بازدید248234

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آجر نماچین می باشد.
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت فراسان

Log in

create an account