سبد خرید خالی می باشد
  • ایمیل :

  • تلفن : 6-35493001-031

1.نما با استفاده از ملات سیمان:
به دلیل اینکه ساختمان ها معمولاً تراز نیستند اجرای نما با ملات سیمان این عیب را پوشش خواهد داد. این روش نسبت به سایر روش های اجرای نما با سرعت کندتری پیش می رود و از طرفی سیمان، دوغاب و ملاتی که استفاده می-شود می تواند سبب کثیفی نما شود و همچنین این روش اجرای نما، باعث ایجاد نخاله و ضایعات ساختمانی خواهد شد. حسن این روش این است که پیوند نما و بدنه توسط سیمان استحکام خوبی دارد و این روش اجرای نما برخلاف سایر روش ها نیاز به مطالعات مهندسی قبل از اجرا ندارد و توسط استادکاران قابل اجرا خواهد بود.

2.نما با استفاده از چسب:
انتخاب چسب مناسب که از نظر خصوصیات فنی با آجر، سرامیک و... همخوانی داشته باشد مهم است و نیاز به مطالعات مهندسی دارد. لازم به ذکر است که این چسب مانند یک ماده الاستیک عمل می کند و توانایی جذب حرکات ارتعاشی قطعه کارشده (کاشی، آجر و..) و زیرسازی را دارد. قبل از استفاده از چسب لازم است پلاستر سیمانی روی دیوار اجرا شود.چسب باید در قسمت پشت آجر، سنگ و یا سرامیک پهن شود، به گونه ای که هیچ قسمت چسب نگرفته ای در پشت قطعه وجود نداشته باشد. زمانی که محیط از آب اشباع می شود در محل های درز بندی شده، آب می تواند نفوذ کند و ممکن است یخ بزند ودر نهایت، آجر و یا سرامیک از سطح نما کنده شود. بنابراین بندکشی باید به گونه ای انجام شود که کاملاً از نفوذ آب جلوگیری کند.
3.نمای خشک:
سیستم نمای خشک یک سیستم اجرای نما است که در آن براي اتصال اجزای نما شامل پنل های رسی ، سنگ و غيره از ملات استفاده نمي-شود بلکه در اين سيستم از تجهيزات فلزي مانند ريل ، پيچ و غيره استفاده مي¬شود. این سيستم با پنل های رسی و سنگ، سراميک، شيشه و کامپوزيت قابل اجرا مي باشد.
اجزای یک سیستم نمای خشک عبارتند از:
1)عایق حرارتی
2)چهارچوب نگهدارنده
3)فضای خالی تهویه
4)اتصالات
5)پانل های رسی و  ....
 
مزاياي سيستم نماي خشک با پانل های رسی عبارتند از:
1.عایق بندی صوتی

2.عدم نياز به کارگر حرفه¬اي جهت نصب
اجرای سیتم نمای خشک در ابتدا نیاز به مطالعات مهندسی دارد و به غیر از مهندسین ناظر پروژه، پرسنل اجرایی دیگر می توانند کارگران ساده آموزش دیده باشند. از آنجا که در این سیستم اجرای نما، نصب قطعات نما و ريل¬ها طبق نقشه اجرا می-شود بنابراين اجراي اين سيستم نياز به کارگر حرفه¬اي ندارد.
3.سرعت اجراي بالا
در نماي خشک به دليل استفاده از چهارجوب¬هاي فلزي که خود قالب و الگوي اجرای نما محسوب مي¬شوند و نيز به دليل امکان آماده¬سازي نما در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست، سرعت اجراي نما به طور چشمگيري افزايش مي¬يابد.
4.عدم ايجاد ضايعات ساختمانی و سرو صدا
 در سيستم نماي خشک به دلیل عدم استفاده از ملات و نیز مشخص بودن نقشه های اجرایی و پنل های استاندارد شده میزان ضایعات و نخاله های ساختمانی بسیار کم بوده و اجرای آن بدون سر وصدا انجام می-پذیرد
5 .کاهش اتلاف انرژي
درسيستم نماي خشک ابتدا يک عايق حرارتي به طور مستقل با اتصال مکانيکي يا چسب به بدنه ساختمان محکم مي¬شود سپس چهارچوب يا اسکلت نگه¬دارنده که از جنس چوب، فولاد يا آلومينيوم مي¬باشد به ساختمان متصل شده تا نماي خشک با رعايت فاصله از عايق حرارتي بر روي چهارچوب نگه¬دارنده قرار گيرد. فضاي خالي که بين نما و عايق قرار دارد خود بهترين عايق حرارتي مي¬باشد لذا اين سيستم نقش بسزايي در کاهش اتلاف انرژي دارد.
6.آساني اجرا براي ساختمان¬هاي مرتفع
اجراي اين سيستم به دليل عدم استفاده از ملات، درقسمت¬هاي مرتفع ساختمان بسيار سريعتر و آسان¬تر از سایر روش های اجرای نما مي¬باشد همچنين در اين سيستم دسترسي براي مراقبت¬هاي دوره-اي به خصوص در ساختمان¬هاي مرتفع وجود دارد ولي اين سيستم براي خانه¬هاي مسکوني کم ارتفاع، پر هزينه است و معمولاً مورد استفاده قرار نمي¬گيرد.
7.امکان ترمیم و نوسازی ساختمان های قدیمی