سبد خرید خالی می باشد
  • ایمیل :

  • تلفن : 6-35493001-031

وقتی نام کف فرش مطرح می شود مصالح گوناگون و فراوانی در برابر ما قرار می گیرد. سنگ، موزاییک، آسفالت، پارکت، سرامیک، آجر و... از جمله کف فرش هایی می باشند که مصرف فراوان در ساختمان دارند. شاخصه های فنی و کیفی هر کدام از آنها نوع کاربری انها را مشخص می کند.آجر کف فرش فرآورده ای است که طی مراحل شکل گیری، خشک کردن خشت و پخت در دمای بالا تبدیل به محصولی با دوام می گردد. ماده اوليه اين محصول سنگ شيل و يا سنگ معدن مي باشد.

آجر کف فرش بر اساس ميزان عبور و مرور و شرايط آب و هوايي به صورت زير، طبقه بندي مي شوند:

۱- طبقه بندي بر اساس ميزان عبور و مرور:

در اين طبقه بندي آجرهاي کف فرش از نظر مقاومت در برابر سایش به سه دسته تقسيم مي شوند.
  * آجر کف فرش نوع I
     آجر کف فرش نوع I، آجرکف فرشي است که در معرض سایش شدید و یا در معرض عبور و مرور وسايل نقلیه سنگين باشد.
  * آجر کف فرش نوع II
    آجر کف فرش نوع II، آجرکف فرشي است که در معرض سایش متوسط، پياده¬روها و يا خیابان¬های اماکن عمومی مورد استفاده قرار مي گيرد.
  * آجر کف فرش نوع III
    آجر کف فرش نوع III، آجرکف فرشي است که در معرض سایش کم بوده و در حیات منازل مسکوني و يا محيط هايي با عبور و مرور کم مورد استفاده قرار می گیرد.

۲- طبقه بندي بر اساس شرايط آب و هوايي:

مقاومت در برابر شرايط آب و هوايي به یکی از دو گروه زیر تقسیم می شود:
    - مقاوم به يخ زدگی
       آجر کف فرشي که در شرايط آب و هوايي سرد قرار مي¬گيرد و پس از اشباع شدن با آب، دچار يخ زدگي مي شود.
    - غير مقاوم به يخ زدگي
      آجر کف فرشي که در شرايط آب و هواي معتدل گرم و يا در محيط هاي داخلي ساختمان استفاده مي شود و پس از اشباع شدن با آب در معرض يخ زدگی قرار نمی گیرد.

همچنین آجرهای کف فرش را می توان از نظر مقاومت در برابر اسید و باز و میزان عایق بودن نسبت به سرما، گرما و صدا و یا از نظر مقاومت در برابر آتش تعریف و طبقه بندی کرد.

پایداری آجرهای کف فرش شیلی
پايداري کف فرش هاي شیلی به وسيله پخت در حرارت 1100 درجه سانتيگراد حاصل ميشود. در اين روش ذرات به خوبي زینتر شده و اين باعث ميشود که کف فرش هاي شیلی يکي از قويترين انواع کف فرش ها باشند. در حالي که اغلب پيشکسوتان طراحي مقاومت فشاري  562 کيلو گرم بر سانتيمتر مربع را به عنوان يک استاندارد صنعتي پذيرفتند ولي آنها متعجب شدند وقتي فهميدند که کف فرشهاي شیلی معمولاً از اين حد استاندارد قويترند. با توجه جذب به آب کم آجر کف فرش و استفاده مکرر در مناطق سردسیر مختلف جهان از جمله طبیعت خشن آمریکای شمالی مي توان گفت آب و هواي متفاوت مناطق مختلف جهان هيچ تهديدي براي اجراي کف فرشهاي شیلی واقعي نيستند.
کاربرد کف فرشهاي شیلی در شهرهاي مختلف دنيا نشان دهنده پايداري اين کف فرش هاست. مانند کاربرد اين کف فرشها در منطقه اي در لس آنجلس (Gateway Center) که اين منطقه بيش از 10 سال است که روزانه عبور و مرور بيش از 50 اتوبوس را بدون هيچ مشکلي تحمل ميکند. 

زیبایی پایدار آجرهای کف فرش شیلی :
پایداری رنگ از بزرگترين مزایاي کف فرش شیلی است. رنگ کف فرش شیلی  رنگ طبيعي سنگ شیل است و به صورت رنگدانه يا رنگ مصنوعي اضافه نشده است. بنابراين کف فرش شیلی هرگز رنگ پريده نمي شوند.
کف فرش هاي شیلی از روشن ترين زرد نخودي تا تيره ترين قهوه اي، شکلاتي تيره و قرمز تيره با گذشت زمان زيباتر به نظر مي رسند.

نگهداری آجرهای کف فرش شیلی
نه تنها کف فرش شیلی نسبت به ساير کف فرش ها عمر طولاني تري دارد بلکه کف فرش هاي شیلی در طول عمر طولاني خود نياز کمتري به نگهداري دارند.
يک تحقيق نشان داده است که هزينه هاي مربوط به نگهداري کف فرش شیلی بين 5/12 تا 35 درصد از هزينه نگهداري آسفالت هاي معمولي است. اين نشان مي دهد که کف فرش شیلی در طول عمر طولاني خود صرفه جويي قابل توجهی در هزينه ها را همراه دارد.
کف فرش شیلی از فراوان ترين مواد زمين يعني شيل ساخته شده است این کف فرش از عناصر خاک، آب و آتش و بدون اضافه کردن هيچ ماده ي شيميايي توليد مي شود لذا دوستدار محیط زیست می باشد. کف فرش هاي شیلی به مهندسين معمار اجازه ميدهد يک طرح مسطح مهيج را براي تمام استفاده کنندگان چه آنهاي که بينا هستند و چه آنهايي که در ديد مشکل دارند، خلق کنند. شهرداريها در شهر هاي بزرگ در حال باز گرداندن جوامع به استفاده از کف فرش هاي شیلی واقعي هستند و امروزه آجر کف فرش در کف خیابانها، پارکها، در کف حیاط خانه ها و روی پشت بام ها به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد.

کارخانه آجر نماچین با بهره گیری از مواد اولیه مرغوب و تکنولوژی برتر توانسته کف فرش هایی با رنگهای گوناگون و کاربری های متفاوت تولید کند . اجرهای تولیدی تحت ضوابط استاندارد کارخانه ای بوده و مورد تایید مراجع قانونی قرار گرفته است.
این محصولات در صدها پروژه با کاربری های مختلف از جمله پیاده روها، بناهای تاریخی، باغها، ویلاها، پشت بامها، رستورانهای سنتی و... مورد استفاده قرار گرفته است.

نمونه آجر کف فرش نماچین در پشت بام