سبد خرید خالی می باشد
  • ایمیل :

  • تلفن : 6-35493001-031

آجرنما خشک

آجر نمای خشک چیست؟
آجر نما و یا همان نمای خشک، یک روش مدرن در اجرای نمای ساختمان های مدرن می باشد، که در آن براي چیدمان آجرهای نما از ملات استفاده نمي شود، بلکه از تجهيزات فلزي مانند ريل، پيچ و غيره استفاده مي شود؛ این سيستم با انواع آجرهای نما، پنل های رسی و سنگ، سراميک، شيشه و کامپوزيت قابل اجرا مي باشد.

آجر نسوز

نماسازی و طراحی داخلی ساختمان ها با استفاده از آجر نسوز
نمای آجری با استفاده از آجر نسوز، ترکیب شگفت انگیزی را ارائه می دهد؛ و در تمامی سبک ها و سلایق، چه مدرن و چه کلاسیک، دیوارهای پوشیده شده با آجر نسوز، مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است؛ و روز به روز نیز به شمار علاقه مندان به کارگیری از محصول آجر نسوز نما در طراحی داخلی و خارجی ساختمان، افزوده می شود.

آجرنسوز

آجر نسوز
آجرهای نسوز یکی از انواع آجرهاست که در نماهای داخلی و خارجی بناها قابل استفاده می باشد. آجر نسوز از ترکیب خاک نسوز و خاک چینی (kaolin) ساخته و تولید می شود. وجود این ساختارها در مواد اولیه اجر نسوز سبب شده است که این نمونه آجرها در دمایی بالای 1500 درجه سانتی‌گراد تولید شوند.

آجر

آجرکاری تزئینی در معماری معاصر
آجرکاری تزئینی در معماری معاصر به عنوان یک هنر شناخته شده است و معماران و مهندسانی که با بهره‌مندی از آجر نماهای داخلی و خارجی بناها را ساخته اند، هنرمندان با سلیقه و نامداری می باشند. یکی از بزرگ ترین پیامدهای استفاده از مصالح اجری با کیفیت و منحصر به فرد، ظهور جلوه های هنری خاص در کالبد ظاهری آن، در سطح شهرها می باشد. از لحاظ تاریخی، هنر آجرکاری اولین معماری به شمار می آید که توانسته خود را با مفاهیم زیباشناختی جهان سازگار نماید، و توسط تمام افراد جهان مورد استقبال قرار گیرد.

آجرنما

آنچه که باید درباره ی اصول طراحی و اجرای نمای آجری بدانید.
فرآیند طراحی و معماری نمای ساختمان ها در سطح شهرها از اهمیت بالایی برخوردار است. نمای خارجی ساختمان ها، یکی از شاخص ترین عوامل در نحوه ی ظاهر شدن بناها در سطح شهرها می باشد. از آنجا که معماری و طراحی نماهای بیرونی ساختمان ها، چارچوب کار دیگر اجزای ساختمان را مشخص می نماید.

آجر نسوز چیست؟
آجر نسوز از خاک چینی (kaolin) و نسوز تشکیل شده است. به دلیل استفاده از خاک چینی در آن ها، دارای ساختاری بسیار ظریف و متراکم می باشند. انواع آجرهای نسوز در دمای حدود 1500 درجه سانتی گراد تولید می شوند و در مقایسه با انواع آجرهای نما، از نظر مقاومت و ماندگاری متمایز می باشد.

سوالات مشتریان در مورد آجرهای تایل:
آجرنمای تایل، نوعی متریال دکوراتیو، در ابعاد بزرگ و نازک می باشد، که در طراحي حرفه ای و بی نظیر نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها و خانه ها، توسط معماران و انبوه سازان به کار گرفته می شوند.

استفاده از آجر نسوز در اقلیم های مختلف
ساخت و ساز ساختمان های زیبا، چشمگیر و خاص، به تنهایی نمی تواند آن عملکرد بی نظیر و حرفه ای را در طولانی مدت برای شهرها داشته باشد. آن چه قصد داریم بگوییم این است که انتخاب مصالح با کیفیت، سازگار با محیط، در فرایند ساختمان سازی بسیار اهمیت دارد، و باید در زمان ساخت و ساز در اولویت کار معماران و مهندسان قرار گیرد. زمانی که انبوه سازان و دست اندرکاران حوزه ی ساختمانی، مصالح آجری مورد نیازشان را، بر اساس اقلیم آن منطقه انتخاب نمایند، قطعا می توانند با کیفیت ترین، مستحکم ترین و زیباترین بناها را در جای جای این سرزمین ایجاد نمایند. چه بسا بسیاری از معماران و مهندسان، بدون توجه به کیفیت مصالح ساختمانی و شرایط آب و هوای منطقه ی مورد نظرشان، باعث ظاهر شدن ساختمان های بی کیفیت و کم دوام در برخی از نقاط جهان شده اند.

سوالات مشتریان در مورد آجرنما:
خیر، آجر یک واژه ی کلی است، که بستگی به نوع کاربرد و شیوه تولید آن، نام گذاری می شود. بستگی به نحوه تولید آجرها، می توانند در نماهای داخلی، خارجی، در دیوار سازی و کف فرش مورد استفاده قرار گیرند. ماده اصلی تشکیل دهنده آجر، خاک رس است، تفاوت آجرها در اندازه، رنگ و دمای پخت آن هاست و در گذشته به دلیل تمایل به رنگ های زرد و گلبهی یا نارنجی و قرمز، دیده می شود.

پیشینه تاریخی آجرکاری
پیشینه تاریخی آجر کاری در ایران باستان به بیش از ده هزار سال پیش می رسد؛ ایرانیان باستان از دیرباز با آجر آشنایی داشته و از آن در قسمت های مختلف بناها، نمای سازه ها، پوشش سقف ها و قوس ها استفاده می کردند. نمونه بناهای زیبای موجود در ایران، گواه کاربرد آجر و جایگاه قدرتمند آن در معماری کشور را مشخص می سازد. زمانی که آجرکاری در هنرهای باستان را مطالعه می کنیم، نباید تصور کنیم که هنر آجرکاری مرده است، بلکه تا به امروز بحث آجر در تجارت های جهان مورد توجه قرار دارد؛ و تا زمانی که معماری وجود دارد، جایگاه آجر نیز مورد توجه خواهد ماند.