• شماره تماس: 6-35493001-031
  • شماره فکس: 35493300-031
  • پست الکترونیک:

مقاله ها

آجر نسوز در طراحی داخلی به سبک کلاسیک و مدرن

آجر نسوز
آجرهای نسوز یکی از انواع آجرهاست که در نماهای داخلی و خارجی بناها قابل استفاده می باشد. آجر نسوز از ترکیب خاک نسوز و خاک چینی (kaolin) ساخته و تولید می شود. وجود این ساختارها در مواد اولیه اجر نسوز سبب شده است که این نمونه آجرها در دمایی بالای 1500 درجه سانتی‌گراد تولید شوند.

مطالعه بیشتر

آجرکاری تزئینی در معماری معاصر

آجرکاری تزئینی در معماری معاصر
آجرکاری تزئینی در معماری معاصر به عنوان یک هنر شناخته شده است و معماران و مهندسانی که با بهره‌مندی از آجر نماهای داخلی و خارجی بناها را ساخته اند، هنرمندان با سلیقه و نامداری می باشند. یکی از بزرگ ترین پیامدهای استفاده از مصالح اجری با کیفیت و منحصر به فرد، ظهور جلوه های هنری خاص در کالبد ظاهری آن، در سطح شهرها می باشد. از لحاظ تاریخی، هنر آجرکاری اولین معماری به شمار می آید که توانسته خود را با مفاهیم زیباشناختی جهان سازگار نماید، و توسط تمام افراد جهان مورد استقبال قرار گیرد.

مطالعه بیشتر

سوالات متداول مشتریان در مورد آجرنما، آجر نسوز و آجر های کف فرش

آیا آجرهای خاک رس با آجرنما تفاوت دارند؟
خیر، آجر یک واژه ی کلی است، که بستگی به نوع کاربرد و شیوه تولید آن، نام گذاری می شود. بستگی به نحوه تولید آجرها، می توانند در نماهای داخلی، خارجی، در دیوار سازی و کف فرش مورد استفاده قرار گیرند. ماده اصلی تشکیل دهنده آجر، خاک رس است، تفاوت آجرها در اندازه، رنگ و دمای پخت آن هاست و در گذشته به دلیل تمایل به رنگ های زرد و گلبهی یا نارنجی و قرمز، دیده می شود.

مطالعه بیشتر

تاریخ آجرکاری در ایران و جهان

انواع اجرنما نسوز

پیشینه تاریخی آجرکاری
پیشینه تاریخی آجر کاری در ایران باستان به بیش از ده هزار سال پیش می رسد؛ ایرانیان باستان از دیرباز با آجر آشنایی داشته و از آن در قسمت های مختلف بناها، نمای سازه ها، پوشش سقف ها و قوس ها استفاده می کردند. نمونه بناهای زیبای موجود در ایران، گواه کاربرد آجر و جایگاه قدرتمند آن در معماری کشور را مشخص می سازد. زمانی که آجرکاری در هنرهای باستان را مطالعه می کنیم، نباید تصور کنیم که هنر آجرکاری مرده است، بلکه تا به امروز بحث آجر در تجارت های جهان مورد توجه قرار دارد؛ و تا زمانی که معماری وجود دارد، جایگاه آجر نیز مورد توجه خواهد ماند.
با توجه به تحقیقات باستان شناسان، در دوران هخامنشیان استفاده از آجر به صورت لعاب دار نقش دار و برجسته معمول بوده است؛ پس می توان به این نتیجه رسید که آجرکاری در صنعت ساخت و ساز، پیش از امپراتوری هخامنشیان شکل گرفت. بناهای زیگورات چغازنبیل در شوش، طاق کسری در تیسفون، طاق های کاخ فیروز آباد در فارس، بناها و باغ های معلق بابل در عراق، از نمونه بناهای آجری قبل از اسلام هستند.
کاربرد آجر در صنعت ساخت و ساز، از آسیای غربی آغاز، و به سوی غرب مصر، روم، شرق هندوستان و چین گسترش یافت؛ همچنین در قرن چهارم استفاده از آجر در اروپا نیز رواج پیدا کرد. (پس از مدتی استفاده از آجر در کشورهای اروپایی از رونق افتاد، اما در قرن 12 رواج مجدد یافته، و ابتدا از ایتالیا شروع شد.)
با مرور زمان و در دوران مختلف، به تدریج آجرها از لحاظ ساختار، شکل و اندازه تغییر یافتند. استفاده از آجر در طول دوره های معماری ایرانی، به عنوان اصلی ترین ماده ساختمانی بسیار گسترده بوده است.

مطالعه بیشتر

شوره

شوره یا سفیدک

تعریف شوره
شوره، رسوب نمک های محلول در آب است که در اثر تبخير آب بر روی سطح ديوارهای بنايی باقی می ماند. اين ماده معمولاً همزمان با ساخت ساختمان يا مدتی پس از اتمام ساخت بر روی نمای ساختمان ظاهر می شود.
در آجر معمولاً سولفیدها و به ويژه پریت (سولفید آهن) وجود دارد. این سولفیدها در حین پخت اکسیده میشوند و SO3 را تولید میکنند. SO3 با اکسیدهای بازی موجود در رس واکنش می دهد و سولفاتهای کلسیم، سدیم، پتاسیم و سولفات منیزیم را ایجاد می کند.

مطالعه بیشتر

اطلاعات تماس

  • دفتر مرکزی کارخانه: اصفهان، زینبیه، کیلومتر 6 جاده حبیب آباد
  • شماره تماس: 6-35493001-031
  • شماره فکس: 35493300-031
  • پست الکترونیک:
  • telegram-logo-smal128-join
  • instagram-logo-smal128-join

آدرس ما بروی نقشه

آمار بازدید

امروزامروز419
دیروزدیروز713
هفتههفته3752
ماهماه10731
کل بازدیدکل بازدید236070

Log in

create an account