• ایمیل :

  • تلفن : 6-35493001-031

آجر نسوز نما ساختمان

آجرهای نسوز به علت تنوع بالای محصول در رنگ، طرح و ابعاد، در نمای خارجی، کف و همچنین دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. در سال های اخیر، معماران و صاحبان خانه به طور شگرفی به سمت دیوارهای آجر نسوز جذب شده اند و هر زمان که آن ها نیاز به بافتی ملموس، هویتی منحصر به فرد و جذابیتی بی انتها در فضاهای مختلف ساختمان حس کرده اند، آن را به عنوان راه حلی کامل، جهت طراحی داخلی و نمای ساختمان خود در نظر گرفته اند.

برخی، به کارگیری دیوار آجر نسوز در فضای داخلی را بیانگر گذشته ی تاریخی و غنی ساختمان، و ترکیبی از گذشته و حال می دانند، برخی نیز، این سبک طراحی را، راهی برای اضافه کردن ظرافت و هویت، به فضای داخلی خسته کننده ای که تحت سلطه شیشه، سنگ و رنگ است، می دانند. البته مهم نیست به چه دلیل از این سبک در طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان‌مان استفاده می کنیم، مهم این است که محصول آجر نسوز نما، با تنوع گسترده ای از رنگ و چیدمان، متناسب با سبک های مختلف، از سبک سنتی یا کلاسیک، تا سبکی مدرن با طراحی معاصر، در تمامی نماهای داخلی و خارجی، در اقلیم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

اجر نسوز نما ساختمان

طراحی داخلی با استفاده از آجر نسوز
امروزه با استفاده از آجر نما در طراحی داخلی، فضاهایی بسیار جذاب ایجاد شده است. نکته قابل توجه در مورد استفاده از آجر نما در داخل منازل، هم خوانی آن با سبک مدرن و کلاسیک است. یک فضای مدرن با دیوار آجری، در حال حاضر به گرایشی پر طرفدار در میان عموم تبدیل شده است. هیچ چیز در دکوراسیون داخلی، مانند یک دیوار آجری نمی‌تواند محیط طبیعی را به داخل منزل بیاورد و فضا را گرم و دلپذیر کند.

در نمای خانه های ایرانی، دیوارها اکثرا با رنگ سفید پوشانده شده، که به مرور زمان، یکنواخت و کسل کننده به نظر می آید، تا جایی که پوشاندن آن با کاغذ دیواری و استیکرها، این ضعف را پوشش نمی دهد. امروزه، معماران و دکوراتورها برای رفع این مشکل از دیوارهای آجری استفاده می کنند. البته نیاز نیست تمام دیوارها را به بافت آخری تغییر داد، بلکه به راحتی می توان تنها یکی از دیوارهای را انتخاب و با آجر تزئین نمود. دیوار آجری در اتاق نشیمن، با هر نوع چیدمانی متناسب است. برای مثال؛ بافت سخت دیوارهای آجری، در تضاد آشکار با مبلمان نرم و دیگر مصالح داخل خانه، باعث ایجاد ظاهری جذاب می‌شود. کاربرد آجر با طیف رنگی قرمز، می‌تواند گرمی را به داخل منزل بیاورد و انتخاب مناسبی برای پوشش دیوارها در مناطق سردسیر است.

دیوارهای آجر نسوز با رنگ های روشن می توانند پس زمینه ای هوشمندانه برای المان های چوبی سبک های مختلف طراحی داخلی ایجاد کنند. استفاده از این رنگ ها در یک اتاق نشیمن، نور و محیطی شادی بخش که در آن نور طبیعی تقویت شده است را برای ایجاد فضایی با طراوت به کارمی گیرد و سبب می شود اتاق نشیمنی زیبا و منحصر به فرد بوجود بیاید.

یکی از نمونه‌های استفاده از آجر نما در داخل بنا، استفاده آن در ورودی ها است. مشاهده آجر در ورودی، حس بدیع و دل چسبی را در بیننده ایجاد می‌کند. در داخل منزل و پشت مانیتورها می‌توان از دیوار آجری سفید رنگ استفاده نمود. سفید بودن آجر نما در این حالت باعث برجسته شدن مانیتور و در نتیجه جلب توجه کامل بیننده به آن می‌شود. از دیگر نکات حائز اهمیت در داخل منازل، نورپردازی مناسب است و آجر نما به دلیل عدم بازتاب نور، از گزینه‌های مناسب طراحی است. یکی از رویکردهای عامیانه استفاده از دیوار آجری، ترکیب آن با شومینه و همچنین کف چوبی است که به راحتی فضاهای داخلی نوینی ایجاد می‌کند. همچنین آجر، در بهینه سازی مصرف انرژی از مصالح بسیار مناسب به شمار می‌آید و انرژی را به خوبی حفظ می‌کند و در تثبیت نوسانات درجه حرارت نقش مهمی را ایفا می‌نماید. به این معنا که در تابستان خنک و در زمستان گرم است.

با این اوصاف، توجه به این نکته الزامی است که تزئین یک اتاق با دیوارهای آجری، نیاز به نظم و انضباط بیشتری نسبت به دیگر ابزارها دارد و باید در طراحی داخلی، به نوع و نحوه استفاده از آجر در فضای داخلی دقت و سلیقه ویژه ای به خرج دهیم.

در مجموع، نمای آجری، از هنرهای اصیل این مرز و بوم می باشد، که در بند بند آن می توان دیروز، امروز و فردای زندگی را به زیبایی دیده و حس کرد. خوشبختانه در سال‌های اخیر، گرایش به نماهای داخلی آجری روز به روز بیشتر شده، و با کمی سلیقه به خرج دادن، و البته با استفاده از نوع مرغوب آن می‌توان طرح‌های نو در مایه سنتی را به وجود آورد و در نماسازی آجری به کار گرفت.

آجر نسوز نما

نما سازی ساختمان با استفاده از آجر نسوز
همانطور که گفتیم، ساختمان های آجری، همانند یک اثر هنری، ترکیبی بدیع و تازه از سلایق مختلف معماران را به نمایش گذاشته و همگام با زمانه به پیش می رود. آجر نیز، به عنوان ابزاری قابل انعطاف و بادوام، موجب خلق آثار باشکوه و ماندگار در معماری مدرن شده و اصالت و زندگی را در ساختمان های امروزی جاری می سازد.

ویژگی های فیزیکی آجر از یک سو و تولید آسان و سازگاری آن با طبیعت از سوی دیگر، در طول تاریخ ساختمان سازی، زمینه را برای کاربرد فراوان آن در معماری ایرانی فراهم کرده است.

نقش آجر در معماری معاصر، به لحاظ تحول در شیوه های ساخت و ساز و احداث برج ها و آسمان خراش ها کمابیش دگرگون شده، ولی آجرهای نما همچنان جایگاه خود را حفظ کرده اند. این پایبندی و استفاده روز افزون از آجر، در نمای ساختمان ها را باید علاوه بر مقاومت، انعطاف پذیری، و همه ی ویژگی های خاص آن، از ارزش های زیبایی شناسی آن نیز دانست. به طوری که بنای آجری، اصالت، متانت و اقتدار معماری ایرانی را به رخ می کشاند.

با توجه به نقش آجرنما در ساختار ساختمان ها، امروزه به کارگیری از آجر نسوز نما در ساخت بناها به منظور حفظ دوام و ماندگاری آن ها در برابر عوامل سایش، یخبندان های مکرر و انعطاف پذیریشان جهت مصرف در تمام شرایط اقلیمی، افزایش یافته است. آجرهای نسوز انواع مختلفی دارند، که هرکدام با توجه به نوع مواد به کار رفته در آن ها، محدوده های مختلفی، از درجات حرارت بالا را تحمل می‌کنند.

علاوه بر مقاوت حرارتی اجرنسوز؛ کیفیت پایدار، مقاومت فشاری و عدم تأثیر پذیری جدی از شرایط محیطی، از دلایلی است که سبب کاربرد آجر نسوز در نمای ساختمان گردیده است. در زیر به برخی از ویژگی های آجرنسوز نما اشاره می کنیم:

ویژگی های آجر نسوز نماچین
• رنگ های طبیعی و غیر قابل تغییر در برابر اشعه خورشید
• استفاده از مواد اولیه طبیعی و مطلوب
• مقاوم در برابر سایش، خراش و خط خوردگی
• عایق بودن نسبت به سرما وگرما
• مقاوم در برابر یخ زدگی و شرایط آب و هوایی
• مقاوم در برابر آتش و عوامل طبیعی
• زیبایی پایدار و با دوام
• تولید شده در رنگ های متنوع
• میزان جذب آب مناسب
• سازگار با محیط زیست
• دارای قیمت های رقابتی

همچنین باید به این نکته توجه نمود که آجرهای نسوز نما، بر خلاف انواع دیگر آجرهای رسی، به علت جذب آب بالایی که دارند، با آب موجود در ملات، چسبندگی لازم برای قرار گرفتن بر روی نمای ساختمان و یا دیوارها را پیدا می کنند و نیاز به اسکوپ کردن نیز ندارند. این مزایا به علت آسانی در نصب و مراحل اجرای نمای آجر های نسوز نما، این فراورده را از دیگر محصولات، متمایز نموده است.

در آخر:
آجرهای نسوز نماچین، با توجه به دارا بودن مزیت های رقابتی، از جمله چسبندگی مناسب با انواع ملات ها، ثبات رنگ تحت هر شرایط، استحکام در برابر سرما، گرما، ضربه، سایش، افتادگی نما و همچنین با رعایت استانداردهای بین المللی و با کمترین تلرانس های مجاز، تولید و در بسته بندی های منظم به بازار عرضه می گردند، از این رو همواره مورد توجه صاحب نظران و انبوه سازان قرار گرفته است.

شما نیز می توانید با بهره مندی از آجرهای نسوزنما، جلوه ی زیبا و دل نشینی به ساختمان، منزل، دفتر محل کار، رستوران، کافی شاپ و دیگر اماکن مورد نظرتان ببخشید.

پس، قبل از هر تصمیمی در ساخت و ساز ساختمان ها و خانه ها، ابتدا نگاهی به انواع آجرهای نسوز نماچین بیندازید: آجرهای نسوز نماچین